Sulmi i SHBA, Rusia në alarm ngre menjëherë sistemin anti-raketor në bazat siriane

Publikuar tek: bota, më 17:24 07-04-2017 Sulmi i SHBA, Rusia në alarm ngre menjëherë sistemin anti-raketor në bazat siriane

Vetëm pak orë pas sulmit të SHBA me raketa në një bazë të forcave qeveritare siriane, nga ku u nis sulmi me armë kimike kundër popullsisë civile, Rusia ka aktivizuar sistemin e saj anti-raketor.

Ushtria ruse është vendosur në disa baza siriane, ku gjatë dy viteve të fundit ka zhvendosur aty edhe sistemet anti-raketore S-400 dhe S-300.

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi se sistemet anti-raketë janë në punë 24 orë në ditë, duke mbrojtur jo vetëm bazat e ruse në tokë por edhe luftëanijet e pozicionuara në det.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO EKSKLUZIVE/ Terroristi me armë vrapon nëpër rrugë, deri tani 5 të vdekur
Sulmi i SHBA në bazën ajrore siriane, fuqitë botërore mbajnë qëndrime të ndryshme »
Article Logic
Execution time: 0.011144876480103
array(1) { ["section"]=> string(87) "sulmi-i-shba-rusia-ne-alarm-ngre-menjehere-sistemin-anti-raketor-ne-bazat-siriane-74438" }