Sulmi kimik vrau 2 fëmijët binjakë, babai ka një kërkesë për Trump

Publikuar tek: bota, më 11:18 10-04-2017 Sulmi kimik vrau 2 fëmijët binjakë, babai ka një kërkesë për Trump

Fotoja e një babai me dy fëmijët e tij binjakë të vdekur në krahë, bëri xhiron e botës.

Por më shumë dhe për mesazhin që përcolli  duke u shprehur që dëshiron që Trump të vazhdojë bombardimet në Siri.

“Dua të falenderoj Presidentin Trump dhe administratën e Shteteve të Bashkuara për fëmijët e mi dhe të gjithë martirët”, u shpreh Abdel Hameed al-Yousef.

29 vjeçari tha se kishte menduar se amerikanët do të vazhdonin bombardimin e forcave qeveritare në Siri pasi sulmi kimik që vrau fëmijët e tij 9 muajsh.

“Unë nuk prisja që të ndaleshin sulmet. U befasova. Pse Presidenti Trump i ndaloi sulmet?”, pyet ai duke kërkuar që sulmet të vijojnë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022369146347046
array(1) { ["section"]=> string(71) "sulmi-kimik-vrau-2-femijet-binjake-babai-ka-nje-kerkese-per-trump-74687" }