Sulmi me armë kimike në Siri, turqit protestë të pazakonte para ambasadës ruse (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 13:14 07-04-2017 Sulmi me armë kimike në Siri, turqit protestë të pazakonte para ambasadës ruse (FOTO)

Pak ditë pas sulmit me armë kimike në Siri, ku mbetën të vdekur dhjetëra persona, mes tyre gra e fëmijë, si dhe kundërsulmit që kreu SHBA mëngjesin e sotëm në bazën ajrore siriane, qytetarët turq janë ngritur në një protestë të pazakontë.

Dhjetëra protestues në Ankara kanë krjuar arkivole simbolike me fotot e viktimave të sulmit të armëve kimike, para ambasades Ruse në Ankara. Protestuesit demonstruan disa orë jashtë godinës së ambasadës, duke i bërë thirrje Putin të ndalojë sulmet ajrore dhe kimike mbi banorët e pafajshëm sirianë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet ajrore të SHBA-së në Siri, Donald Tusk: të bashkëpunojmë për t’i dhënë fund brutalitetit
Sulmi i SHBA, reagon Bashar Al Assad: Trump bëri veprim idiot »
Article Logic
Execution time: 0.011152029037476
array(1) { ["section"]=> string(88) "sulmi-me-arme-kimike-ne-siri-turqit-proteste-te-pazakonte-para-ambasades-ruse-foto-74418" }