Sulmi me armë zjarri në shkollë, publikohet video e tragjedisë, si shpëtuan nxënësit e tjerë

Publikuar tek: bota, më 07:15 15-03-2019 Sulmi me armë zjarri në shkollë, publikohet video e tragjedisë, si shpëtuan nxënësit e tjerë

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e sigurisë së shkollës ku ndodhi sulmi me armë në Brazil.

17-vjeçari Guilherme Taucci Monteiro nxjerr pistoletën dhe fillon të qëllojë mbi nxënësit e tjerë që ndodheshin në ambientet e shkollës.

Më pas hyn dhe autori i dytë, një 26-vjeçar, i cili nisi të qëllonte me armë.

Nga ky sulm mbetëntë vrarë 6 nxënës dhe 2 mësues.

Ai qëlloi ndaj drejtoreshës së shkollës Marilena Umezu 59 vjeç dhe mësueses Eliana Xavier 38 vjeç përpara se të hapte zjarr ndaj nxënësve. Ngjarja mund të kishte përfunduar akoma më keq nëse 50 nxënës nuk do të ishin mbyllur në kuzhinën e lokalit të shkollës.

Ata bllokuan derën e lokalit të shkollës me frigorifer. Ndërsa dy autorët kryen vetëvrasje pas sulmit.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011620044708252
array(1) { ["section"]=> string(97) "sulmi-me-arme-zjarri-ne-shkolle-publikohet-video-e-tragjedise-si-shpetuan-nxenesit-e-tjere-156482" }