Sulmi ndaj Borussia Dortmud, arrestohet simpatizanti i ekstremizmit si autori i ngjarjes

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 12-04-2017 Sulmi ndaj Borussia Dortmud, arrestohet simpatizanti i ekstremizmit si autori i ngjarjes

Policia gjermane ka vënë në pranga 1 person të dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borussia Dortmud, para ndeshjes me Monacon në Ligën e Kampionëve.

Autori i arrestuar është simpantizant i ekstremizmit, kjo është pista kryesore e hetimit nga zyrtarët gjermanë për zbardhjen e mëtejshme të rrethanave se si ka ndodhur ngjarja nga atentatori. Ende nuk janë mbyllur hetimin dhe egziston mundësia se ka edhe persona të tjerë të përfshirë në këtë sulm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm: Nesër pa drita kjo zonë e Tiranës (ARSYEJA)
8 ton drogë, merret vendimi për 4 zyrtarët e policisë shqiptare të përfshirë në transport »
Article Logic
Execution time: 0.0099058151245117
array(1) { ["section"]=> string(93) "sulmi-ndaj-borussia-dortmud-arrestohet-simpatizanti-i-ekstremizmit-si-autori-i-ngjarjes-74944" }