Sulmi ndaj policisë, reagon Obama: Kjo është vepër e frikacakëve

Publikuar tek: bota, më 20:06 17-07-2016 Sulmi ndaj policisë, reagon Obama: Kjo është vepër e frikacakëve

Pas sulmeve ndaj policisë në Luiziana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar presidenti Barack Obama i cili e quan këtë vepër të frikacakëve.

Ai dënon me forcë atentatin ndaj policëve, teksa shprehet se sulmi ndaj nënpunësve publikë duhet të ndalet.

“Këto sulme nuk flasin për skën, nuk janë gjë tjetër veçse vepër e frikacakëve” shprehet Obama.

Autoritet e policisë amerikane bënë të ditur lajmin se një person i armatosur qëlloi mbi një grup prej 8 policësh dhe la lënë të vrarë 3 prej tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I armatosuri merr peng 4 persona, mes tyre një fëmijë 7 vjeç
Arrestohet çifti shqiptar. Zbulohen komunikimet me terroristin e Nicës »
Article Logic
Execution time: 0.010941982269287
array(1) { ["section"]=> string(68) "sulmi-ndaj-policise-reagon-obama-kjo-eshte-veper-e-frikacakeve-46903" }