Sulmi ndaj rafinerive të naftës, SHBA identifikon vendin e saktë nga u nisën dronët!

Publikuar tek: bota, më 17:27 17-09-2019 Sulmi ndaj rafinerive të naftës, SHBA identifikon vendin e saktë nga u nisën dronët! Sulmi me dron në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportohet se kanë arritur të identifikojnë vendin e saktë nga u lëshuan më shumë se 20 dronë dhe raketa që goditën një prej rafinerive më të mëdha të naftës në Arabinë Saudite.

Një zyrtar i lartë amerikan tha për BBC se dronët janë lëshuar nga një bazë në jug të Iranit, në fundin verior të Gjirit.

Zyrtari tha se Sauditët nuk mundën të ndalonin dronët pasi sistemet anti-raketore ishin kthyer drejt jugut, për të parandaluar ndonjë sulm nga Jemeni.

Më herët presidenti Amerikan Donald Trump paralajmëroi se në rast të identifikimit të autorit të sulmit, do të ketë kundërpërgjigje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PE mbështet kandidaturën e Christine Lagarde si presidente e Bankës Qendrore Evropiane
I arrestuan të dehur, çifti ia nis seksit brenda makinës së policisë »
Article Logic
Execution time: 0.012593030929565
array(1) { ["section"]=> string(89) "sulmi-ndaj-rafinerive-te-naftes-shba-identifikon-vendin-e-sakte-nga-u-nisen-dronet-178783" }