ISIS merr përsipër sulmin në Barcelona

Publikuar tek: bota, më 20:51 17-08-2017 ISIS merr përsipër sulmin në Barcelona

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Las Ramblas të Barcelonës.

Sipas policisë spanjolle autori i dyshuar që përplasi turmën e njerëzve me furgon duke lënë 13 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur është marokeni me banim në Spanjë, Driss Okabir.

Njoftimi u bë në agjencinë e lajmeve të ISIS, Amaq.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Identifikohet terroristi i dyshuar i sulmit në Barcelona me 13 të vdekur
Rusia: Një sulm kundër Koresë së Veriut do të sillte një tragjedi kolosale »
Article Logic
Execution time: 0.010936975479126
array(1) { ["section"]=> string(29) "sulmi-ne-barcelona-isis-89420" }