Sulmi në Londër, arrestohen 7 person të dyshuar (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 09:24 23-03-2017 Sulmi në Londër, arrestohen 7 person të dyshuar (FOTO)

Pak orë pas sulmit në Londër, policia britanike identifikoi dhe arrestoi 7 persona të dyshuar.

Ata u prangosen në një zonë në Birmingham, pasi dyshohet se fshiheshin pas sulmit të një ditë më parë, ku mbeten të vdekur 5 persona, mes tyre edhe vetë autori, Abu Izzadeen.

Ndërkohë, 4 të tjerë ishin një mësuese spanjolle Aysha Frade, 43 vjeç, një efektiv policie, pasi u qëllua me thikë nga agresori, si dhe dy qytetarë të tjerë. 42-vjeçari ka shkaktuar një kasaphanë në “Westminster Bridge”, duke shtypur me makinë kalimtarë të rastit. 

Në foto mësuesja Aysha Frade, 43 vjeç

3E8C66E300000578-0-image-m-1_1490256967437.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrorist në Londër, ky është momenti kur një grua hidhet nga ura (VIDEO)
Sulmi terrorist në Londër, ISIS merr përsipër sulmin »
Article Logic
Execution time: 0.0095329284667969
array(1) { ["section"]=> string(57) "sulmi-ne-londer-arrestohen-7-person-te-dyshuar-foto-72860" }