Sulmi në New York, Trump: Autori të dënohet me vdekje

Publikuar tek: bota, më 18:32 02-11-2017 Sulmi në New York, Trump: Autori të dënohet me vdekje

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se autori i sulmit në Manhattan, i cili la të vdekur 8 persona duhet të dënohet me vdekje.

Ndërsa theksoi se terroristi uzbek nuk duhet të dërgohet në burgun e Guantanamos, sipas të cilit ky proces kërkon shumë kohë, sipas sistemit të gjykatave amerikane.

Ndërsa më tej presidenti theksoi se është më e përshtashme që terroristi të mbahet në New York, vend në të cilin ai kreu dhe krimin e tmerrshëm. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KRIZA e Katalonjës, ARRESTOHEN 8 ministra
Shokon avokati egjiptian, bën thirrje për përdhunim të grave që veshin xhinse të grisura »
Article Logic
Execution time: 0.01318097114563
array(1) { ["section"]=> string(57) "sulmi-ne-new-york-trump-autori-te-denohet-me-vdekje-98124" }