Sulmi në New York, Trump kërkon dënimin më ekstrem për terroristin

Publikuar tek: bota, më 08:27 02-11-2017 Sulmi në New York, Trump kërkon dënimin më ekstrem për terroristin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Sayfullo Saipov, i cili është akuzuar për vrasjen e 8 personave në Nju Jork, duhet të dënohet me vdekje.

Trump tha se pas sulmit, Saipov ka thënë se është “i lumtur” dhe ka shprehur besnikëri ndaj grupit militant Shteti Islamik.

“Terroristi i Nju Jorkut ka qenë i lumtur. Ai ka vrarë tetë veta dhe ka plagosur rëndë 12. Ai duhet të marrë dënimin me vdekje”, tha Trump në Twitter.

 

tr.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vullkani gati të shpërthejë, paralajmërime për kaos udhëtimi në Europë
Vrasja e bujshme e presidentit Kennedy, publikohen dokumente sekrete e fakte të reja tronditëse mbi eleminimin e tij »
Article Logic
Execution time: 0.011950969696045
array(1) { ["section"]=> string(71) "sulmi-ne-new-york-trump-kerkon-denimin-me-ekstrem-per-terroristin-98053" }