Sulmi terrorist me 22 të vdekur në Manchester, mes të arrestuarve dhe një shqiptar

Publikuar tek: bota, më 10:48 26-05-2017 Sulmi terrorist me 22 të vdekur në Manchester, mes të arrestuarve dhe një shqiptar

Një sërë arrestimesh janë kryer në Britaninë e Madhe pas sulmit tragjik të së hënës në mbrëmje në Manchester, ku humbën jetën  tragjikisht 22 persona, dhe mbi 60 mbetën të plagosur gjatë koncertit të këngëtares amerikane Ariana Grande.

Mediat britanike shkruajnë se mes 8 personave të arrestuar si të dyshuar për lidhje me sulmin, dje në Wigan është arrestuar edhe 1 person me pasaportë shqiptare.

Arrestimi i tij u bë pasi në banesë i’u gjerën objekte të dyshimta, shkruan “The Indipendent”.

Pas masakrës policia po heton lidhur me një rrjet terrorist, që bashkëpunonte me vrasësin e dyshuar, libianin Salman Abedi, pjesë e ISIS.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pabesueshme, Donald Trump shtyn me forcë kryeministrin, i zuri rrugën (Video)
Sulmojnë autobusin dhe vrasin me armë 23 persona në Egjipt »
Article Logic
Execution time: 0.0073859691619873
array(1) { ["section"]=> string(87) "sulmi-terrorist-me-22-te-vdekur-ne-manchester-mes-te-arrestuarve-dhe-nje-shqiptar-80041" }