Sulmi terrorist në Austri, Tirana solidarizohet me Vjenën, bashkia ndriçohet me ngjyrat e flamurit austriak

Publikuar tek: aktualitet, më 22:12 03-11-2020 Sulmi terrorist në Austri, Tirana solidarizohet me Vjenën, bashkia ndriçohet me ngjyrat e flamurit austriak

Në shenjë solidarizimi me qytetin e Vjenës ku si pasojë e një sulmi terrorist humbën jetën 4 qytetarë dhe 15 të tjerë u plagosën, godina e Bashkisë së Tiranës është ndriçuar me ngjyrat e flamurit austriak.

Përmes kësaj gjetje të veçantë, edhe Tirana ka shprehur mbështetjen ndaj dhimbjes së popullit të Austrisë pas tragjedisë së një dite më parë.

Tirana dhe Vjena këto 5 vitet e fundit kanë marrëdhënie të shkëlqyera duke intensifikuar bashkëpunimin në fusha të ndryshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri i Turizmit Blendi Klosi, rezulton pozitiv me koronavirus, ja ç’thotë në rrjete sociale
‘Kishim gjashtë muaj pa folur’, gjyshi i terroristit të Vjenës: Veten e ka marrë në qafë »
Article Logic
Execution time: 0.013084173202515
array(1) { ["section"]=> string(112) "sulmi-terrorist-ne-austri-tirana-solidarizohet-me-vjenen-bashkia-ndricohet-me-ngjyrat-e-flamurit-austriak-226343" }