Sulmi terrorist në Britani, PD: Terrorizmi po cënon të pafajshmit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 23-05-2017 Sulmi terrorist në Britani, PD: Terrorizmi po cënon të pafajshmit

Partia Demokratike e Shqipërisë dënon me forcë sulmin terrorist të mbremshëm në Arenën e Mancesterit, ku gjeten vdekjen 22 njerëz të pafajshëm dhe 59 të tjerë u plagosen.

Ky akt terrorist i shëmtuar dhe brutal është një tjetër shembull se si barbaria e terrorizmit cenon jetën e qytetarëve të pafajshëm në mbarë boten. Partia Demokratike qendron sot në krah të popullit të Britanisë së Madhe për të kapërcyer këtë fatkeqësi dhe për të luftuar edhe më ashpër ndaj terrorizmit botëror.

Mendjet dhe lutjet tona janë sot me familjet e viktimave, dhe solidariteti ynë njerezor dhe politik me aleatin tonë të çmuar, Mbretërinë e Bashkuar të Britanisë së Madhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrorist në Manchester, a ka shqiptarë të lënduar?
E RËNDË/ I vjedh telefonin vajzës së vdekur, ia gjejnë të bijës, si u justifikua efektivi i policisë »
Article Logic
Execution time: 0.010209798812866
array(1) { ["section"]=> string(69) "sulmi-terrorist-ne-britani-pd-terrorizmi-po-cenon-te-pafajshmit-79630" }