Sulmi terrorist në Londër, arrestohet një 18-vjeçar

Publikuar tek: bota, më 11:47 16-09-2017 Sulmi terrorist në Londër, arrestohet një 18-vjeçar

Një 18-vjeçar është vënë në pranga nga policia britanike, pasi dyshohet se ka lidhje me sulmin e djeshëm në metronë e Londrës.
Adoleshenti është ndaluar në zonën e quajtur “Dover”, raporton BBC, transmeton newsbomb.al
Nga shpërhimi i djeshëm me bombë artizanale në “Pearsons Green”, mbetën të plagosur 29 persona, të cilët morën djegje të rënda në fytyrë dhe trup.
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njihuni me 5 familjet më të pasura të globit, fatlumët me triliona dollarë në llogaritë e tyre
Kim Jong-un kërcënon sërish: Do arrijmë qëllimin tonë të barazohemi ushtarakisht si SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.012890100479126
array(1) { ["section"]=> string(56) "sulmi-terrorist-ne-londer-arrestohet-nje-18-vjecar-92574" }