Sulmi terrorist në Londër, ISIS merr përsipër sulmin

Publikuar tek: bota, më 13:40 23-03-2017 Sulmi terrorist në Londër, ISIS merr përsipër sulmin

Një ditë pas sulmit terrorist në Londër, organizata ISIS merr përsipër atentatin.

Lajmi u bë publik nga agjencia e lajmeve AMAQ.

Nga ky hulm humbën jetën 5 persona, përfshirë edhe vetë agresorin, si dhe mbi 40 të tjerë mbetën të plagosur.

Autori Abu Izzadeen 42-vjeç shkaktuar një kasaphanë në “Ëestminster Bridge”, duke shtypur me makinë kalimtarë të rastit. Më herët, ai tentoi të hynte në parlamentin britanik, por u përball me një ofer policie, të cilin pas përleshjes e la të vdekur nga një goditje me thikë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi në Londër, arrestohen 7 person të dyshuar (FOTO)
Pas Londrës, radha e Belgjikës: Ky ishte sulmi terrorist që ishte parashikuar »
Article Logic
Execution time: 0.012223958969116
array(1) { ["section"]=> string(57) "sulmi-terrorist-ne-londer-isis-merr-persiper-sulmin-72887" }