Sulmi terrorist në metronë e Londrës, shkon në 5 numri i të arrestuarve

Publikuar tek: bota, më 11:42 20-09-2017 Sulmi terrorist në metronë e Londrës, shkon në 5 numri i të arrestuarve

Policia londineze ka arrestuar edhe dy persona të tjerë të cilët dyshohen se kanë lidhje me sulmin terrorist ditën e premte në Parsons Green.

Të arrestuarit janë një 30 vjeçar dhe një 48-vjeçar, kështu që deri më tani ka shkuar në 5 numri i personave që po hetohen në lidhje me shpërthimin në metro.

Burime nga policia bëjnë me dije se personat u ndaluan në Newport, në Londër, raporton CNN, transmeton newsbomb.al.

Më herët një 25-vjeçar u arrestua mbrëmjen e së premtes në Newport, ndërsa dy të rinj të tjerë përkatësisht të moshave 18 dhe 21 vjeç u vunë në pranga nga policia londineze të shtunën.

_97846006_tubesuspect.jpg

_97939134_mediaitem97939133.jpg

auto_21706890_1598999983495813_1046024981_o1505733591.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 2 familjet shqiptare “baronë” të drogës në Itali, u sekuestrohet “malli” 2 milion euro
Tronditëse, dadoja e pamëshirshme torturon beben 9 muajshe (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013943195343018
array(1) { ["section"]=> string(76) "sulmi-terrorist-ne-metrone-e-londres-shkon-ne-5-numri-i-te-arrestuarve-93017" }