Sulmi tronditës në Gjermani ku vdiqën 3 shqiptarë, babai i 21 vjeçarit shkruan fjalë që të këpusin shpirtin

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 22-05-2017 Sulmi tronditës në Gjermani ku vdiqën 3 shqiptarë, babai i 21 vjeçarit shkruan fjalë që të këpusin shpirtin

Diamant Zabergja është djali që u vra gjatë sulmit që ndodhi para 8 muajsh në Mynih të Gjermanisë.

Sulmi u bë nga një 18 vjeçar me probleme psikologjike i cili vrau 9 vetë ku 3 prej tyre ishin shqiptarë. Ngjarja e rëndë troditi Gjermaninë dhe shumë vende të tjera, por më keq u përjetua nga 3 familjet shqiptare.

Ditën e sotme Naim Zabergja babai i Diamantit që u vra gjatë sulmit ka bërë një dedikim mjaft emocionues dhe prekës duke qenë se sot bën 8 muaj që u nda nga jeta në mënyrë të trishtë.

POSTIMI I PLOTË I BABAIT TË DIAMANTIT:

Sot 10 muaj pa ty Dijamant ditet po kalojn por dhimbja dhe malli nuk po shuhen kjo rreze dielli u nda nga rrezet tjera te bie mbi varrin ten gjer sa ne erdhem te vizitojm tek varri dhe te hedhim kurora lulesh mbi varr edhe pse ishte muaj dhjetor kjo rreze dielli shendriti mbi varrin tend gjer sa ne qendruam pran teje gjith mon do mbetesh ne zemrat tona akoma nuk mundemi te pajtohemi se ju nuk jeni me pran nesh me mall ju perkujton Babi dhe mbar Familja

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 55 kile drogë në Pogradec, si e zbuloi policia
Ministria e Arsimit njofton një ndryshim të rëndësishëm për Maturën Shtetërore »
Article Logic
Execution time: 0.011543989181519
array(1) { ["section"]=> string(112) "sulmi-trondites-ne-gjermani-ku-vdiqen-3-shqiptare-babai-i-21-vjecarit-shkruan-fjale-qe-te-kepusin-shpirtin-79536" }