Sulmohen me thikë pasagjerët e një autobusi në Bruksel, 3 të plagosur rëndë

Publikuar tek: bota, më 16:59 22-08-2016 Sulmohen me thikë pasagjerët e një autobusi në Bruksel, 3 të plagosur rëndë

Një sulm me thikë ka ndodhur pak minuta më parë një një autobus në lagjen Bascule të Brukselit.

Një grua e cila mbante në dorë një thikë ka nisur të sulmojë pasagjerët teksa kanë zbritur nga autobusi. Mediat belge raportojnë për tre të plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë për jetën. Forcat e policisë dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje. Paraprakish mendohet se autorja e sulmit është me të çrregullime mendore.

Screef44ff4f4f4f4shot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel, Hollande dhe Renzi takohen për rimëkëmbjen e BE, vizitë në varrin e babait të “federalizimit europian”
Nicolas Sakozy përsëri në garë, do të kandidojë për president »
Article Logic
Execution time: 0.011301040649414
array(1) { ["section"]=> string(80) "sulmohen-me-thike-pasagjeret-e-nje-autobusi-ne-bruksel-3-te-plagosur-rende-50523" }