Sulmohet Kisha në Sinai, vetëm tre ditë pas masakrës në Xhami me mbi 300 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 22:33 27-11-2017 Sulmohet Kisha në Sinai, vetëm tre ditë pas masakrës në Xhami me mbi 300 të vdekur

Një kishë ortodokse raportohet të jetë sulmuar nga militantët në Veri të Sinait, qyteti egjiptian që u trondit nga sulmi i terroristëve të ISIS me të paktën 305 të vdekur.

Mediat vendase raportojnë për të shtëna me armë por është e paqartë nëse ka viktima. Kisha Koptike Ortodokse ndodhet në Arish, në Veri të Sinait dhe është sulmuar edhe më parë. Të krishterët në Al-Arish u detyruan të braktisin qytetin më herët këtë vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paralajmërimi i Patriarkut rus: Duhet të bëhemi bashkë, fundi është afër
Melania Trump na tregon dekorimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindje (Fotogaleri) »
Article Logic
Execution time: 0.011118173599243
array(1) { ["section"]=> string(88) "sulmohet-kisha-ne-sinai-vetem-tre-dite-pas-masakres-ne-xhami-me-mbi-300-te-vdekur-101015" }