Sulmohet KZAZ-ja në Rrogozhinë, 'shpërthehet' dera e qendrës  

Publikuar tek: aktualitet, më 15:09 12-06-2019 Sulmohet KZAZ-ja në Rrogozhinë, 'shpërthehet' dera e qendrës    Foto ilustruese

Dy javë para zgjedhjeve të 30 qershorit, është sulmuar Komisioni Zonal i Administrimit Zgjedhor të qytetit të Rrogozhinës.

Mësohet se është thyer fisheku i derës se kësaj qendre, ndërkohë policia ka rrethuar qendrën e KZAZ-së

Ngjarja vjen në një kohë kur vendi ndodhet në një situatë mjaft të tensionuar politike.

Nuk dihet ende nesë ky sulm ndaj KZAZ ka të bëjë me demokratët por kujtojmë se opozita ka parajamëruar më herët se do përdorë çdo mjet dhe mënyrë për të ndaluar zhvillimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Sakaq, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03121018409729
array(1) { ["section"]=> string(64) "sulmohet-kzaz-ja-ne-rrogozhine-shperthehet-dera-e-qendres-167958" }