Sulmohet me bomba dhe armë Universiteti Amerikan në Kabul, raportohet për viktima dhe pengje

Publikuar tek: bota, më 16:42 24-08-2016 Sulmohet me bomba dhe armë Universiteti Amerikan në Kabul, raportohet për viktima dhe pengje

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në ambientet e Univeristetit Amerikan në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.

Dëshmitarët kanë thënë se pas shpërthimit kanë dëgjuar të shtëna me armë. Mediat në vend raportojnë për viktima të shumta ndërsa zyrtarët kanë konfirmuar se persona të armatosur kanë hyrë në ambientet e Universitetit ku po mbahen peng dhjetëra studentë.

Universiteti Amerikan i Kabulit ka vetëm disa ditë që është hapur pas pengmarrjes së dy profesorëve të huaj në datën 7 gusht. Universiteti elitar dhe ka rreth 1,700 studentë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërkimet për trenin nazist të ngarkuar me ar, eksploratorët dalin duarbosh
Fotografi i AP merret peng bashkë me qindra studentë, shkruan “ky mund të jetë postimi im i fundit” »
Article Logic
Execution time: 0.011244058609009
array(1) { ["section"]=> string(23) "sulmohet-me-bomba-50753" }