Sulmohet me predhë ambasada italiane në Afghanistan

Publikuar tek: bota, më 19:42 17-01-2016 Sulmohet me predhë ambasada italiane në Afghanistan Foto nga vendngjarja

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar në Kabul, shkaktuar nga një raketë që ka rënë brenda ambasadës italiane.

Sipas “TOLONews” predha ka goditur pjesën e brëndshme të ndërtesës duke shkaktuar dy të plagosur që besohet se janë rojet e ambasadës. Por sipas “Reuters” predha ka shpërthyer panë territurit dhe jo brenda ndërtesës. Deri tani askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Asnjë islandez nën 25 vjeç nuk beson se Zoti krijoi Tokën
Udhëtoi 100 kilometra pastaj kujtohet se harroi gruan te pika e karburantit »
Article Logic
Execution time: 0.012487888336182
array(1) { ["section"]=> string(57) "sulmohet-me-predhe-ambasada-italiane-ne-afghanistan-30245" }