Sulmohet me raketa baza amerikane në Bagdad

Publikuar tek: bota, më 21:20 29-12-2019 Sulmohet me raketa baza amerikane në Bagdad Kampi ushtarak Taji, Irak

Një bazë amerikane në qytezën Taji në Irak është sulmuar me raketa, raportojnë mediat arabe.

Sipas Sky News Arabia, baza amerikane në veri të Bagdadit është sulmuar me raketa katjusha. Po të njëjtat burime raportojnë se një gazetar amerikan është marrë peng po ditën e sotme në Bagdad.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se raketat janë të të njëjtit model me ato që ka blerë Hezbollah disa vite më parë.

Vetëm pak orë më parë forcat irakene dhe ato amerikane bombarduan bazën qendrore të Kataib Hezbollah si kundërpërgjigje ndaj sulmit të së premtes që i mori jetën një kontraktori amerikan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011121034622192
array(1) { ["section"]=> string(50) "sulmohet-me-raketa-baza-amerikane-ne-bagdad-190691" }