Sulmohet me thikë ministri, agresori pjesëtar i ISIS-it

Publikuar tek: bota, më 12:38 10-10-2019 Sulmohet me thikë ministri, agresori pjesëtar i ISIS-it Pamje nga vendngjarja

Ministri i Sigurisë së Indonezisë ra pre e sulmi terrorist me thikë në Pandeglang, në perëndim të kryeqytetit Xhakarta.

Zyrtari i lartë i qeverisë Wiranto dyshohet se është goditur me thikë nga elementë të lidhur me grupin terrorist islamik ISIS. Bashkë me të janë sulmuar dhe dy persona të tjerë. 3 të lënduarit janë shtruar në spital.

Indonezia është njëri prej vendeve me numrin më të madh të besimtarëve myslimanë, por vitet e fundit është terrori fetar. Në maj të këtij viti, policia indoneziane arrestoi disa dhjetëra persona të lidhur me ISIS-in, të cilët pretendohet se kishin përgatitur sulme ndaj disa politikanëve të vendit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092480182647705
array(1) { ["section"]=> string(61) "sulmohet-me-thike-ministri-agresori-pjesetar-i-isis-it-181493" }