Sulmohet resorti i famshëm me turistë të huaj, viktima, të plagosur dhe pengje

Publikuar tek: bota, më 20:04 18-06-2017 Sulmohet resorti i famshëm me turistë të huaj, viktima, të plagosur dhe pengje

Të shtëna me armë dhe shpërthime janë dëghuar në një resort të famshëm në Mali, të frekuentuar kryesisht nga turistë të huaj gjatë findjavës.

Një zyrtar vendas ka thënë se sulmi dyshohet të jetë xhihadist dhe ka shkaktuar viktima e të plagosur por nuk ka dhënë një shifër.

Sulmi ka ndodhur në resortin Campement de Kangaba, ku gjatë kësaj fundjave ndodheshin zyrtarë të Kombeve të Bashkuara dhe trupa të misionit ushtarak francez.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010121822357178
array(1) { ["section"]=> string(82) "sulmohet-resorti-i-famshem-me-turiste-te-huaj-viktima-te-plagosur-dhe-pengje-82944" }