Sulmohet Ukraina, 10 të vdekur nga sulmi me bombë

Publikuar tek: bota, më 15:12 24-01-2015 Sulmohet Ukraina, 10 të vdekur nga sulmi me bombë

Autoritet ushtarake ukrainase në Kiev, kanë informuar se ka ndodhur një sulm me raketa në qytetin bregdetar të Mariupolit që nga qeveria ukrainase. Sipas njoftimeve të qeverisë së Kievit, nga ky shpërthim kanë mbetur të vdekur të paktën 10 persona.

Mësohet se sulmi me bomba eshtë kryer nga rebelët prorusë. Raketat kanë goditur  godinën e Bashkisë së qytetit port, Mariupol. Ky sulm vjen vjen një ditë pasi rebelët prorusë refuzuan marrëveshjen e paqes me qeverinë ukrainase dhe paralajmëruan sulme të reja kundër ushtrisë qeveritare.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013497114181519
array(1) { ["section"]=> string(53) "sulmohet-ukraina-10-te-vdekur-nga-sulmi-me-bombe-1354" }