Sulmohet zyra e agjencisë 'Save the Children', një i vdekur

Publikuar tek: bota, më 16:23 24-01-2018 Sulmohet zyra e agjencisë 'Save the Children', një i vdekur

Zyra e agjencisë “Save the Children” në Afganistan është sulmuar nga disa persona të armatosur, ku si pasojë ka vdekur një person dhe janë plagosur 14 të tjerë. 

Mësohet se grupi i armatosur fillimisht ka shpërthyer një makinë në hyrje të zyrës dhe më pas kanë vijuar sulmin brenda agjencisë.

 

Ende nuk bëhet e ditur se kush janë personat që shkaktuan sulmin, edhe pse dyshohet për një sulm terrorit.

Vitet e fundit provinca Nangarhar është kthyer në epiqëndrën e sulmeve terroriste nga shteti islamik dhe jo vetëm.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011694192886353
array(1) { ["section"]=> string(63) "sulmohet-zyra-e-agjencise-save-the-children-nje-i-vdekur-107764" }