Sulmojnë autobusin dhe vrasin me armë 23 persona në Egjipt

Publikuar tek: bota, më 12:54 26-05-2017 Sulmojnë autobusin dhe vrasin me armë 23 persona në Egjipt

Një sulm me breshëri plumbash ka ndodhun në provincën Mynia 250 km larg Kairos.

Mediat e huaja bëjnë me dije se në autobuz ishin 23 qytetarë të besimit kristian, ndërsa persona të armatosur kanë qëlluar me armë duke i lënë të vdekur.

Ky sulm terrorist, vjen pak ditë pas sulmit tragjik në Manchester ku humbën jetën 22 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011419057846069
array(1) { ["section"]=> string(64) "sulmojne-autobusin-dhe-vrasin-me-arme-23-persona-ne-egjipt-80053" }