Sulmuesi i Juventusit tregon çelësin për të mundur Interin të shtunën

Publikuar tek: sport, më 20:22 06-12-2017 Sulmuesi i Juventusit tregon çelësin për të mundur Interin të shtunën

Përballja Juventus Inter si rrallë herë në vitet e fundit është shumë e diskutuar në media.

Dhe kjo gjë jo rastësisht, por për shkak të paraqitjes së të dyja skuadrave, ku dallohet spirinti që ka bërë Inter drejt vendit të parë.

Të dyja skuadrat dhe lojtarë të shumtë kanë deklaruar se do të shkojnë në këtë përballje vetëm për fitore.

Por ndryshe nga të tjetër, lojtari bardhezi, Kuadrado ka deklaruar se jo vetëm dëshiron të mundë zikaltërit, por edhe se e di ilacin se si mposhten edhe pse nuk ka preferuar ta bëjë atë publik. 

Në një intervistë për mediat italiane Kuadrado ka deklaruar se është i sigurt në potencialin e skudarës torineze dhe se të dielën do të dalin me fitore përballë Inter. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073018074035645
array(1) { ["section"]=> string(76) "sulmuesi-i-juventusit-tregon-celesin-per-te-mundur-interin-te-shtunen-102209" }