Sulmuesi i kombëtares pranë kalimit te klubi i njohur kroat

Publikuar tek: sport, më 19:14 27-01-2018 Sulmuesi i kombëtares pranë kalimit te klubi i njohur kroat

Eros Grezda ka shkëlqyer me paraqitjet e tij si me kombëtaren, ashtu edhe me klubin e tij në Koraci, Osijek këtë vit.

Ai tashmë është një lojtërë bazë e këtij ekipi dhe konsiderohet si ndër të mirët në rolin e tij në gjithë kampionatin kroat.

Mediat kroate bëjnë me dije se sulmuesi shqiptar kërkohet nga Dinamo Zagreb me ngulm në këtë merkato dimri.

Mësohet se klubi kryesor kroat ka hyrë në tratativa të avancuara me Osjiek dhe është i gatshëm të paguaj deri në 3 milion euro për të bërë të tijin Eros Grezdën.

Sakaq emri i Grezdës në merkato është përfolur më herët edhe për një kalim në Serie A, ku klubet më të interesuara paraqiten Lacio dhe Genoa.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017889976501465
array(1) { ["section"]=> string(66) "sulmuesi-i-kombetares-prane-kalimit-te-klubi-i-njohur-kroat-108181" }