Sulmuesi shqiptar bind drejtuesit e Young Boys, rinovon deri në vitin 2020

Publikuar tek: sport, më 23:48 08-02-2019 Sulmuesi shqiptar bind drejtuesit e Young Boys, rinovon deri në vitin 2020

Young Boys mendon dhe për të ardhmen duke rinovuar kontratën me sulmuesi e kombëtares shqiptare, Taulant Seferi.

Lojtari i kombëtares U-21 i përfundonte kontrata në fund të sezonit, por skuadra zvicerane nuk dëshiron të humbas shërbimet e tij dhe i ka ofruar një kontratë të re deri në vitin 2020. Seferi është i huazuar në ligën e dytë në Zvicër te Winterthur ku ku shënuar 6 gola dhe ka dhënë dy asiste për shokët e skuadrës.

Paraqitjet e tij pozitive kanë bindur drejtuesit e Young Boys që të rinovojnë kontratën me Seferin.

seferi.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13570404052734
array(1) { ["section"]=> string(80) "sulmuesi-shqiptar-bind-drejtuesit-e-young-boys-rinovon-deri-ne-vitin-2020-152100" }