SUPER-AKSION I FBI: Arrestohen 900 pedofilë, kush ishte “SHEFI”

Publikuar tek: bota, më 10:41 07-05-2017 SUPER-AKSION I FBI: Arrestohen 900 pedofilë, kush ishte “SHEFI”

Një super aksion nga FBI-ja është mbyllur pas më shumë se dy vite hetim. Së fundmi janë publikuar të dhënat e aksionit të koordinuar për shkatërrimin e një rrjeti manjakësh seksualë.

Afërsisht 900 pedofilë janë arrestuar në kuadër të hetimit të njërës prej faqeve më të famshme të pedofilisë në botë. Deri më tani në SHBA janë kryer 350 arrestime dhe 548 të tjera në vende të BE-së, Izrael, Turqi, Peru, Malajzi, Kili e Ukrainën.

Operacioni ka nisur në vitin 2015 dhe në fokus kishte sajtin “Plejpen”, me emrin e koduar “Biberon”. Pronari i sajtit, 58 vjeçari Stiven Çejs, nga Florida është dënuar me 30 vite burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raundi i fundit për zgjedhjen e Presidentit në Francë nën masa të rrepta sigurie
Papa lëshon kritikën e ashpër për SHBA, nuk ka kuptim “nëna e bombave” »
Article Logic
Execution time: 0.0091829299926758
array(1) { ["section"]=> string(65) "super-aksion-i-fbi-arrestohen-900-pedofile-kush-ishte-shefi-77781" }