Super “Performanca” e Marsias Lila shkon ku s’ka qenë më parë

Publikuar tek: kulture-art, më 13:19 03-05-2016 Super “Performanca” e Marsias Lila shkon ku s’ka qenë më parë

Nga s’ka shkuar super “Performanca” e aktorit Marsias Lila. Ndalesa e rradhës është Universiteti “Marin Barleti”.

Nesër në oren 11: 00 në ambientet e universitetit "Marin Barleti" do të shfaqet monodrama "Performanca" nga aktori Marsias Lila në kuadër të javës teatrale. Monodrama ka si koncept kryesor lirinë.

Futja e teatrit në universitet është terësisht një nismë dhe meritë personale e aktorit njëkohësisht producent i shfaqjes. Hyrja është e lirë...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074019432067871
array(1) { ["section"]=> string(65) "super-performanca-e-marsias-lila-shkon-ku-s-ka-qene-me-pare-39360" }