Super UZUNI në fushë, Shqipëria tregon “dhëmbët” para Nation League (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 17:57 11-11-2020 Super UZUNI në fushë, Shqipëria tregon “dhëmbët” para Nation League (VIDEO) Moment nga goli i dytë i Shqipërisë

Një sfidë që është e luftuar më shumë nga kuqezinjtë e Edi Rejës dhe janë këta të fundit që dalin të fituar nga kjo miqësore.

Fillimisht është Bekim Balaj që zhbllokon rezultatin pas një asisti të Myrto Uzunit, ndërsa beratasi dyfishon pjesën e dytë pas një pasimi të bukur me Laçin.

Në minutën e 85-të, Vedat Muriqi tregon vlerat e tij në repartin ofensiv duke fituar me eksperiencë një penallti që e merr përsipër ta ekzekutojë vetë.

Shtatlarti mposht Alban Hoxhën dhe shkurton shifrat, por pa mundur të marrë një barazim në këtë vëllazërore që i ka shërbyer për dy ndeshjet zyrtare të Nation League.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbyllet me një gol pjesa e parë e Vëllazërores, Balaj ndëshkon Kosovën (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.010979890823364
array(1) { ["section"]=> string(77) "super-uzuni-ne-fushe-shqiperia-tregon-dhembet-para-nation-league-video-227348" }