Superliga: Partizani merr vetëm një pikë në transfertën kundër Laçit

Publikuar tek: sport, më 18:14 25-01-2015 Superliga: Partizani merr vetëm një pikë në transfertën kundër Laçit

Edhe pse ka patur rastet “lumë” në ndeshjen në transfertë ndaj Laçit, Partizani i drejtuar nga trajneri Shpëtim Duro nuk ka marrë më shumë se një pikë në këtë fundjavë në Superligën shqiptare. Demat e Kuq që janë kandidatë për titullin, kanë shpërdoruar shumë në barazimin 1-1.

Cetkoviç ishte ai që zhbllokoi ndeshjen duke shënuar nëj gol të lehtë në minutën e 11 e duke mposhtur portierin Llani. Por barazimi i kryeqytetasve errdhi nga mesfushori Dorian Bylykbashi, futbollist i ardhur nga Elbasani në merkaton e dimrit. Në ndeshjen tjetër Elbasani "hapi" portat duke humbur 1-4 ndaj Skënderbeut dhe duke u fundosur edhe më shumë drejt rënies në Kategorinë e Parë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mexes, falje Lorik Canës për sjelljen “kafshërore” në sfidën me Lazio
Pogba dhuron sërish show me Juven, Inter humbet 0-1 ndaj Torinos »
Article Logic
Execution time: 0.0063648223876953
array(1) { ["section"]=> string(72) "superliga-partizani-merr-vetem-nje-pike-ne-transferten-kunder-lacit-1461" }