Superskandal në Policinë e Vlorës: Efektivët me JEHOVAIN, LUTEN në grup për PAQE dhe SIGURI (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:05 11-01-2019 Superskandal në Policinë e Vlorës: Efektivët me JEHOVAIN, LUTEN në grup për PAQE dhe SIGURI (FOTO)

Një superskandal është shënuar pak javë më parë në Policinë e Vlorës. Një grup ndjekësish të Besimtarëve të Jehovait kanë komunikuar mes tyre duke bërë lutje për performcën e punës së Policisë së Shtetit.

Në bisedat e bëra në muajin dhjetor, duket porositë që puna e policisë të bazohet sipas urdhërave të Perëndisë, ndryshe nga ligji për Policinë e Shtetit mbi të cilën bazohet puna e saj. Aty bëhet lutje që policët të punojnë me urtësi dhe të kenë frikë nga Perëndia me qëllim që ata të marrin  vendimet e duhura për të patur një polici me integritet.

Aty bëhet lutje që edhe drejtuesit e policisë të jenë njerëzit e duhur dhe madje shprehen edhe kundër medias, që sipas tyre kanë hedhur baltë ndaj punës së policisë. Për më shumë lexoni më poshtë:

 49702374_2482978155176533_232680153908510720_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070030689239502
array(1) { ["section"]=> string(101) "superskandal-ne-policine-e-vlores-efektivet-me-jehovain-luten-ne-grup-per-paqe-dhe-siguri-foto-148399" }