SUPERSUKSES/ Rona Nishliu, pjesë e jurisë ‘Destination Eurovision” në Francë

Publikuar tek: kulture-art, më 16:53 24-01-2019 SUPERSUKSES/ Rona Nishliu, pjesë e jurisë ‘Destination Eurovision” në Francë Rona Nishliu, kengetare

Franca këtë të shtunë do të zgjedhë këngën përfaqesuese për Eurovision 2019, përmes garës kombëtare “Destination Eurovision”, ndërsa pjesë e jurisë profesionale do të jetë edhe këngëtarja kosovare, Rona Nishliu.

Lajmin e ka konfirmuar konfirmuar vetë gëngëtarja për Magazina.al.

Në garë për të përfaqësuar Francën në Tel Aviv, janë shtatë këngëtare dhe një grup, ndërsa fituesi do të zgjedhet përmes votave të jurisë profesionale dhe publikut.

Kujtojmë që Rona Nishliu përfaqësoj Shqipërinë me këngën “Suus” në vitin 2012, e ku u rendit në vendin e 5-të, që mbetet rezultati më i mirë i Shqipërisë në Eurovision. Gjithashtu, Rona ishte edhe në dhjetor pjesë e jurisë në “Festivalin e Këngës” që u zhvilluar në RTSH.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026157140731812
array(1) { ["section"]=> string(79) "supersukses-rona-nishliu-pjese-e-jurise-destination-eurovision-ne-france-150159" }