Surpriza e madhe, ishte lajmëruar lamtumira e Lorik Canës, por shikoni cfarë ndodh në stadiumin e Marsejës (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 20:36 22-10-2017 Surpriza e madhe, ishte lajmëruar lamtumira e Lorik Canës, por shikoni cfarë ndodh në stadiumin e Marsejës (FOTO)

Në ndeshjen e sotme mes Marseilles dhe PSG, në Kampionatin Francez, është zhvilluar dhe ceremonia e lamtumirës për ish-lojtarin kuqezi, Lorik Cana.

Cana ka luajtur më parë për të dyja ekipet, të cilat kanë vendosur që ta kujtojnë dhe ta përshëndesin Canën ashtu siç i takon.

Në stadium u krijua një atmosferë madhështore, ndërsa nuk mungonin dhe fishekzjarret në fushë. Por surpriza që kishte përgatitur klubi nga Marseja ishte se në këtë mbrëmje nuk u dha vetëm lamtumira për Lorik Cana, por edhe për ish-futbollistin e tjetër, Djirbil Cisse.

Të dy futbollistët kanë luajtur në një epokat më të arta të Marsejës dhe për këtë arsye klubi kishte menduar një ceremoni të veçantë që ka elektrizuar edhe tifozët. 

Screenshot_24_copy.jpg

Screenshot_26.jpg

Screenshot_24.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12232208251953
array(1) { ["section"]=> string(115) "surpriza-e-madhe-ishte-lajmeruar-lamtumira-e-lorik-canes-por-shikoni-cfare-ndodh-ne-stadiumin-e-marsejes-foto-96818" }