Surprizat e motit, ja si pritet të jetë sot mbasdite dhe nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 12:31 22-01-2018 Surprizat e motit, ja si pritet të jetë sot mbasdite dhe nesër

Situata e motit duket se po përmirësohet. Sot mbasdite dhe nesër nuk priten reshje.

IGJEUM parashikon:
Sot pasdite (e hënë, dt.22) dhe nesër (e martë, dt.23) nuk priten reshje në shumicën e qarqeve, përveç ndonjë reshje lokale të dobët gjatë pjesës së dytë të ditës së nesërme (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Nuk priten reshje në formën e dëborës. 
(shënim: në rastin e reshjeve të dëborës, 1 mm reshje = 1 cm dëborë e re)

TEMPERATURAT
Nesër (e martë, dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 3 °C / 11 °C
në vendet e ulëta: 1 °C / 11 °C
në vendet malore: -3 °C / 6 °C.

ERA
Sot (e hënë, dt.22) dhe nesër (e martë, dt.23) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet dhe në zonat e larta malore.

19554962_985274524959727_5078099575058191793_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeprokuroja Arta Marku pret në zyrë Besim Hajdarmatajn: Ke mbështetjen time, vazhdo hetimet e nisura (E PLOTË)
'Çeshtja Tahiri’, Krimet e Rënda marrin një vendim tjetër për hetimet ndaj ish-ministrit »
Article Logic
Execution time: 0.011502027511597
array(1) { ["section"]=> string(68) "surprizat-e-motit-ja-si-pritet-te-jete-sot-mbasdite-dhe-neser-107488" }