Surprizat e motit, MËSONI si do të jetë ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 05:36 12-04-2018 Surprizat e motit, MËSONI si do të jetë ditën e sotme

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. 

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me  shpejtësi  10-15 m/sek në bregdetin Jon. Temperaturat do të jenë me rritje të ndjeshme në mesditë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave pritet nivel “I MODERUAR” në qarqet Fier dhe Berat.

RESHJET
Priten reshje të dobëta lokale (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 24 °C
në vendet e ulëta: 10 / 26 °C
në vendet malore: 7 / 23 °C

ERA
Era pritet të fryjë e lehtë, deri mesatare në bregdet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen në flakë apartamenti, rrezikohet i gjithë pallati në Durrës
E RËNDË, tentoi t’i japë fund jetës, kuksiani i vë zjarrin shtëpisë »
Article Logic
Execution time: 0.010792970657349
array(1) { ["section"]=> string(59) "surprizat-e-motit-mesoni-si-do-te-jete-diten-e-sotme-116563" }