Surprizat e motit, mësoni si priten të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:43 14-11-2019 Surprizat e motit, mësoni si priten të jenë temperaturat sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës dhe Vlorë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në bregdetin jugor dhe terrenet malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 17 °C

në vendet e ulëta: 11 / 16 °C

në vendet malore: 6 / 13 °C

Ndërkohë era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet mesatare deri e fortë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026533126831055
array(1) { ["section"]=> string(66) "surprizat-e-motit-mesoni-si-priten-te-jene-temperaturat-sot-185837" }