Surprizat e motit, sot reshje shiu në këto zona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:18 25-06-2019 Surprizat e motit, sot reshje shiu në këto zona

Moti do të jetë kryesisht i kthjellët përgjatë vijës bregdetare dhe zhvillim të vranësirave në mesditë në zonat kodrinore dhe malore duke u pasuar me reshje shiu me karakter lokal dhe të herëpashershëm në formë shtrëngatash si dhe breshër i izoluar.

Sipas Shërbimi Meteorologjik Ushtarak era do të jetë me drejtim kryesor Juglindje – Verilindje e qetë deri mesatare me shpejtësi 1-10m/s. Përgjatë vijës bregdetare era hera-herës do të fitoi intensitet deri në 15-18m/s, relativisht problematike për pushuesit pranë plazheve.

Temperaturat pritet të pësojnë rritje me 3-5°C dhe ti rikthehen vlerave të këtyre ditëve të fundit duke bërë që nesër të jetë përsëri një tjetër ditë e nxehtë.

Më konkretisht:

Zonat malore 15°C deri në 32°C

Zonat e ulëta 15°C deri në 35°C

Zonat bregdetare 19°C deri në 34°C

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.65247392654419
array(1) { ["section"]=> string(53) "surprizat-e-motit-sot-reshje-shiu-ne-keto-zona-169626" }