Surprizat e motit, temperatura të larta dhe reshje shiu në disa zona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:16 20-06-2019 Surprizat e motit, temperatura të larta dhe reshje shiu në disa zona Ilustruese

Moti ditën e sotme pritet të jetë i qendrueshëm. Ndërsa sipas asaj që raporton IGJEUM në disa zona priten edhe reshje shiu.

Temperaturat maksinale në vendet e ulëta do të shkojnë gjatë ditës deri në 32 gradë.

Parashikimi:

RESHJET

Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 29 °C

në vendet e ulëta: 18 / 32 °C

në vendet malore: 12 / 28 °C

ERA

Sot era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

64816248_1373329606154215_881287749670273024_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023407936096191
array(1) { ["section"]=> string(74) "surprizat-e-motit-temperatura-te-larta-dhe-reshje-shiu-ne-disa-zona-168941" }