Surprizat nuk kanë fund për ekipin e Chapeceonses, zyrtarizohet trajneri i ri

Publikuar tek: sport, më 23:19 09-12-2016 Surprizat nuk kanë fund për ekipin e Chapeceonses, zyrtarizohet trajneri i ri

Pas shumë vëzhgimesh që janë bërë nga drejtuesit e klubit është zyrtarizuar emri i trajnerit që do drejtojë ekipin në vazhdim.

Vagner Mancini është emëruar si trajner i Chapecoense. Emërimi i trajnerit të ri vjen pas vendimit për krijimin e një ekipi të ri, për të vazhduar arritjet që patën lojtarët që humbën jetën në aksidentin ajror pak ditë më parë.

Pak kohë më parë Chapecoense u shpall fitues i garës pas kërkesës së ekipit Atletico Nacional, që të shpallte kampion ekipin që pësoi tragjedinë, ku fitoi dhe premion prej 2 milionë dollarësh.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ndodhi në Kolumbi, aeroplani me të cilin po udhëtonnte ekipin brazilian për ndeshjen e parë të finales “Copa Sudamericana” u rrëzua gjatë rrugës për në Medellin, duke humbur jetën 76 persona, mes tyre dhe 19 lojtarë të ekipit të Chapecoense.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089840888977051
array(1) { ["section"]=> string(82) "surprizat-nuk-kane-fund-per-ekipin-e-chapeceonses-zyrtarizohet-trajneri-i-ri-62178" }