Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri: Këta janë protagonistët

Publikuar tek: kulture-art, më 10:13 26-09-2017 Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri: Këta janë protagonistët

Me anë të një postimi në facebook, ish-deputeti Alfred Peza ka befasuar duke njoftuar botimin e romanit të tij të ri.

Me titull një emër biblik “Sarah”, i vetmi shënim që mban postimi i gazetarit, është: Së shpejti… duke njoftuar në këtë mënyrë daljen në treg të librit në një nga ditët e ardhshme. Libri është botim i ‘MAPO Editions’.

Ajo që mësohet deri tani nga burimet pranë shtëpisë botuese, është fakti se libri ndodhet në fazën e korrektimit dhe përpunimit grafik.

Ngjarjet zhvillohen në Tiranën e viteve ’20-’30, para luftës së Dytë Botërore. Protagonistët kryesorë janë Mbreti Zog I dhe Sarah Blloshmi, mbesa e Ismail Qemalit, e konsideruar si gruaja më e bukur e Shqipërisë së shekullit XX.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022222995758057
array(1) { ["section"]=> string(71) "surprizon-alfred-peza-vjen-me-liber-te-ri-keta-jane-protagonistet-93695" }