Surprizon Ambasadorja e rëndësishme e SHBA, ja premtimi i bujshëm për shqiptarët në OKB

Publikuar tek: bota, më 18:00 21-12-2017 Surprizon Ambasadorja e rëndësishme e SHBA, ja premtimi i bujshëm për shqiptarët në OKB

Ambasadorja e rëndësishme e SHBA Nikki Hiley,  ka bërë një deklaratë të bujshme  gjatë pritjes së organizuar nga Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në New York dhe Dhoma Amerikane në Kosovë. Diplomatja ka deklaruar  bashkëshorti i saj është me origjinë shqiptare.

“Ne deshëm të merrnim pjesë në këtë aktivitet për disa arsye. Jam këtu për burrin tim, gjyshi i të cilit erdhi në Amerikë nga Shqipëria", është shprehur diplomatja e njohur amerikane.

Sakaq, Ambasadorja Hiley dha dhe një premtim për Kosovën, ku  deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën, në Kombet e Bashkuara.

Ambasadorja la më tej të kuptohet se prania e saj në event ishte dhe një mesazh i qartë i faktit  se amerika do të vazhdojë të mbetet një vend mik për Kosovën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekzekutohet me 18 plumba ylli i Youtube, pasi talli bosin e kokainës
Vendimi i SHBA për Jeruzalemin: 128 shtete votojnë pro rezolutës së OKB, zbardhet vota e Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.01193904876709
array(1) { ["section"]=> string(93) "surprizon-ambasadorja-e-rendesishme-e-shba-ja-premtimi-i-bujshem-per-shqiptaret-ne-okb-103910" }