Surprizon moti, ja ç'parashikojnë sinoptikanët për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:18 09-01-2019 Surprizon moti, ja ç'parashikojnë sinoptikanët për sot

Sinoptikanët parashikojnë temperatura të ulëta dhe reshje shiu në ultësirën perëndimore dhe dëborë në zonat malore.

Sipas të dhënave, sot në Shqipëri pritet të ketë reshje mjaft të dendura.

Në pjesët bregdetare dhe Ultësirën perëndimore priten reshje të dendura shiu dhe lokalisht edhe stuhi të fuqishme me vetëtima dhe bubullimë, kurse në rajonet tjera priten reshje të dendura bore apo stuhi dëbore.

Ndërkohë të enjten do të jetë mot i ngjashëm, por në shumë pjesë të Shqipërisë reshjet do të ndërpriten përkohësisht, për të filluar përsëri lokalisht dhe kohë pas kohe.

Nga e premtja reshjet do të pushojnë gradualisht dhe pritet mot kryesisht i thatë, i vranët dhe i ftohtë, por jo ekstremisht i ftohtë.

auto_Inkedhrasn301546985964.gif

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nëna e Anxhelinës tregon detaje të reja: Aleko e planifikoi vrasjen
Bora zbardh disa qytete të vendit, vështirësi në qarkullim »
Article Logic
Execution time: 0.011405944824219
array(1) { ["section"]=> string(60) "surprizon-moti-ja-c-parashikojne-sinoptikanet-per-sot-148035" }