‘T’lutem dekretoje o burrë’, Meta i përgjigjet Ramës: ‘S’ma do Kushtetuta’ (SARKAZMA E MEMEVE)

Publikuar tek: politike, më 20:42 16-01-2019 ‘T’lutem dekretoje o burrë’, Meta i përgjigjet Ramës: ‘S’ma do Kushtetuta’ (SARKAZMA E MEMEVE)

Presidenti Ilir Meta vendosi sot që të respektojë afatet kushtetuese, edhe pse PS ngulmoi që ai të dekretonte shkarkimin e Ditmir Bushatit si ministër i jashtëm dhe të dekretonte si zëndësues kryeministrin Rama, që edhe ai të votohej në kuvend si 7 ministrat e rinj dhe zëvendëskryeministri.

Konflikti presidencë-qeveri që vijon prej gati një jave, pas rrëzimit të emrit të Gent Cakajt, nuk ka ndërmend të shuhet dhe po ashtu edhe reagimet e fantazistëve të rrjetit. Memet që ironizojnë përballjen Rama-Meta janë të shumta, por sot po sjellim vetëm disa, ku Rama lutet për dekretim, ndërsa Meta ia kthen se nuk ia do...kushtetuta..

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025856018066406
array(1) { ["section"]=> string(93) "t-lutem-dekretoje-o-burre-meta-i-pergjigjet-rames-s-ma-do-kushtetuta-sarkazma-e-memeve-149100" }