‘Ta dhamë votën t’na shpëtoje, jo t’na vdisje’, Rama reagon për SKANDALIN e Tires dhe debaton me komentuesit: Prit 25 prillin dhe do ta shohësh...

Publikuar tek: aktualitet, më 17:11 13-01-2021 ‘Ta dhamë votën t’na shpëtoje, jo t’na vdisje’, Rama reagon për SKANDALIN e Tires dhe debaton me komentuesit: Prit 25 prillin dhe do ta shohësh... Fotomontazh/ Rama - komentet

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar depon farmaceutike, ku mbahen në temperaturë tepër të ulët vaksinat anti Covid-19.

Kreu i Qeverisë ka publikuar një video në facebook, por përtej ature që janë shfaqur mbështetës, ka pasur edhe qytetarë të revoltuar që kanë debatuar me kryeministrin.

Në foks të diskutimeve të tyre kanë qenë akuzat e qytetarëve për trajtimin e të sëmurëve me Covid nëpër spitale. Qytetarët në komente i janë ankuar për familjet që kanë persona të sëmurë me koronavirus dhe përballen me sfida të forta, si dhe i kanë përmendur rastin e djeshëm, ku u denoncua shtetësja Tire Alldervishi, sanitare tek "Shefqet Ndroqi". Kjo e fundit u arrestua sot nga policia teksa Prokuroria ka nisur hetimet për rastin.

Rama i thotë komentuesit se jo të gjithë mjekët marrin rryshfet dhe se nuk duhen futur të gjithë në një thes. Shihni replikat më poshtë:

1.png

2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjyqi më i madh MAFIOZ në Itali, kush janë 8 shqiptarët në mesin e 355 të akuzuarve
Djali i vendos flakën shtëpisë në Elbasan pas konfliktit me familjarët, asfiksohen disa prej tyre »
Article Logic
Execution time: 0.010950088500977
array(1) { ["section"]=> string(145) "ta-dhame-voten-t-na-shpetoje-jo-t-na-vdisje-rama-reagon-per-skandalin-e-tires-dhe-debaton-me-komentuesit-prit-25-prillin-dhe-do-ta-shohesh-234849" }